O nas

CENNE INFORMACJE

 

BEZPIECZEŃSTWO

 

Budynek jest nowy, kolorowy i przede wszystkim bardzo bezpieczny. W trosce o bezpieczeństwo, a także komfort rodziców naszych podopiecznych w placówce funkcjonuje monitoring.

Drzwi wejściowe do placówki zabezpieczone są domofonem dzięki czemu weryfikowana jest, każda wpuszczana osoba dodatkowo dla bezpieczeństwa dzieci we wszystkich drzwiach na terenie placówki zamontowane są odpowiednie klamki w drzwiach.

Dbając o komfort dzieci nasze sale są wentylowane.

Zapewniamy komfort i bezpieczeństwo naszym maluchom również podczas codziennych spacerów i wycieczek. Żłobek wyposażony jest w wygodny nowoczesny 6 osobowy wózek spacerowy.  

Spacery grupy żłobkowej dzieci chodzących odbywają się z pomocą węża spacerowego, dzieci zawsze ubrane są w kamizelki odblaskowe. Bezpieczeństwo jest priorytetem każdego wyjścia.

Dzieci w czasie dnia śpią w osobnej wentylowanej dodatkowej sali, każde w osobnym łóżeczku.

Żłobek organizuje bezpieczne dowozy dzieci do placówki. Więcej na ten temat na stronie głównej w zakładce NASZ BUS.

Obiekt zlokalizowany jest na ogrodzonym terenie z parkingiem  daleko od ruchliwej ulicy.

Spełniamy wszystkie normy zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji, Kuratorium Oświaty, Powiatowej Państwowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej, Straży Pożarnej oraz Urzędu Gminy.

 

EDUKACJA

 

W żłobku realizowany jest autorski program wychowawczo edukacyjny poszerzony o muzykę skierowany dla dzieci do 3 roku życia.

Codziennie odbywają się zajęcia i zabawy w języku angielskim. Placówka na stałe współpracuje z lektorem, który w kontakcie z dziećmi używa tylko języka angielskiego. Każdego dnia dodatkowo dzieci utrwalają przerabiany materiał podczas codziennych zajęć dydaktycznych ze swoim wychowawcą.

Każdego dnia odbywają się treningi nocnikowania.

W pracy z dziećmi wykorzystywana jest systematycznie metoda Krakowska przeznaczona dla dzieci z różnymi zaburzeniami rozwojowymi i genetycznymi. Na Metodę Krakowską składa się wiele technik  terapeutycznych i tylko stosowanie ich wszystkich przynosi  zamierzone efekty. Udzielana jest również pomoc psychologiczno pedagogiczna.

Placówka zatrudnia na stałe wykwalifikowaną muzyko-terapeutkę.

Odbywają się słuchowiska. Wychowawca przeprowadza z dziećmi czytanie ze zrozumieniem. Czytamy bajki nie oglądamy, korzystamy z chusty animacyjnej, wprowadzamy dzieci do nauki czytania wykorzystując szereg skutecznych metod takich jak metoda domana czy metoda globalnego czytania.

W żłobku pracujemy metodą KLANZY, gdyż zależy nam na wzmocnienie potencjału u dzieci, wzbudzeniu chęci do doskonalenia i zdobywania umiejętności, chęci do pozytywnych zmian w rodzinie i środowisku życia.

W żłobku działa Zespół Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka obejmujący opieką dzieci od 20 tyg. życia. Istnieje możliwość przeprowadzania dodatkowych zajęć WWR w miejscu zamieszkania dziecka.

Żłobek na stałe współpracuje z logopedą, fizjoterapeutą przeprowadzającym zajęcia na profesjonalnym sprzęcie.

Organizujemy konferencje wychowawcze i edukacyjne dla rodziców. W maju przeprowadziliśmy konferencje na temat „Inteligencji emocjonalnej dziecka”, w przyszłym roku planujemy konferencje pod katem „Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka „.

 

ZDROWIE

 

Placówka objęta jest opieką stomatologiczną oraz pediatryczną. Dwa razy w roku w żłobku przeprowadzane są przeglądy dentystyczne oraz mini bilanse.

 

ŻYWIENIE

 

Jedzenie do żłobka przygotowywane jest w znajdującej się na terenie obiektu kuchni. Roczne menu przygotowywane jest przez dietetyka z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb oraz alergii pokarmowych podopiecznych żłobka. Kuchnia korzysta z wysokiej jakości produktów.

 

FINANSE

Oferujemy 20% zniżki dla rodzeństwa.

Honorujemy Kartę dużej rodziny .

 

PLAN PRACY  ŻŁOBKA NIEZAPOMINAJKA

 

7.00-8.00 Przyjmowanie dzieci do żłobka:

– zabawy dowolne służące realizacji pomysłów dzieci

– zabawy manipulacyjne

– zabawy konstrukcyjne

8.00 – 11.00 Realizacja podstawy programowej. Zajęcia edukacyjne i ogólnorozwojowe:

– angielskiego dwa razy dziennie

– ze specjalistami: neurologopeda, fizjoterapeuta, psycholog

– prozdrowotne w komnacie solnej

– muzyczno-ruchowe, rytmika, logorytmika, gimnastyka, zabawy z chustą

– manualne, plastyczne, sensoplastyczne

fundamentalneedukacyjno – wychowawcze

– czytanie globalne, wierszyki, masażyki, bajkoterapia

– w kącikach zainteresowań

Codziennie zabawy ruchowe na świeżym powietrzu min. 1 raz dziennie (w zależności od warunków pogodowych)

11.30-13.00/30 Leżakowanie z musical baby (uzależnione od potrzeb dziecka uzgodnione z rodzicami). Nawilżanie powietrza.

14.00 – 15.00- Powtórka zajęć edukacyjnych (w tym zajęć angielskiego)

15.00 – 17.30- Zabawy relaksacyjne:

– zabawy na placu zabaw

– zabawy w kącikach zainteresowań

– kolorowanki,

– zabawy konstrukcyjne

– zabawy dowolne

 

Posiłki poprzedzone ćwiczeniami buzi i języka oraz czynnościami higienicznymi a po nich kształtowanie czynności samoobsługowych – mycie rączek i ząbków oraz nauka samodzielności „trening nocnikowy”:

8.30 Śniadanie I 

 

9.30 Śniadanie II zdrowa przekąska z warzyw lub owoców

11.00 Zupa 

13.30/45 Obiad

14.30 Podwieczorek 

 

Uwaga! Przygotowujemy również catering dla rodziców z naszej zdrowej kuchni 🙂